Хасково се върна в професионалния футбол с победа с 2:0 като гост на Академик (Свищов). Димитър Алексиев и капитанът Недялко Хубенов се разписаха за успеха на южняците, които бяха включени по служебен път през седмицата на мястото на отказал се отбор.

Марек се наложи с 1:0 над Банско в югозападно дерби. Единственото попадение за домакините вкара Ивайло Андонов в 45-ата минута от дузпа.

Друг новак - Ботев (Гълъбово), изпусна да си тръгне с три точки от Добрич. Накрая домакините се радваха на точката, след като 10 минути преди края Иван Цачев изравни. Гълъбовци откриха резултата в 56-ата минута чрез капитана си Георги Кирилов.

Също пет минути преди края до равенство се добраха футболистите на Пирин (Разлог) - 1:1 у дома срещу Спартак (Варна).

Ботев (Враца) пък надви Витоша (Бистрица) с 2:1 като гост.