Рилски спортист победи с 3:2 Марек в контролна среща, която се игра на помощното игрище в Дупница. Домакините от Марек откриха резултата в 7-ата минута с далечен удар на Илиян Илиев. Двайсет минути по-късно Георги Караканов покачи от дузпа за 2:0 в полза на Марек.

В 38-ата минута Иво Соколов игра с ръка в наказателното поле и реферът Георги Караколев даде дузпа и за гостите от Самоков. Опитният Васил Киров намали от бялата точка за 1:2.

През второто полувреме тимът от Самоков стигна до изравнителното попадение в 55-ата минута след удар от границата на наказателното поле на Петър Златков.

До обрат се стигна в 72-ата минута, когато Виктор Младенов от близо не сбърка за крайното 3:2 в полза на Рилски спортист.

Дебют в днешния мач за Марек направи вратарят Павел Видинов, който наскоро разтрогна с Вихрен./БЛИЦ