Рилски спортист и Балкан (Ботевград) завършиха при равенство 0:0 в мач от 10-ия кръг в Западната “Б” група. С поделените по една точка двата тима запазват местата си в класирането – Рилецо е на 6-а позиция с 16 точки, а ботевградчани са след тях с 14.

Домакините бяха далеч по-настоятелни и създадоха доста опасности пред вратата на Балкан (Ботевград). Още в 11-ата минута Рилецо стигна до гол, но той бе правилно отменен заради засада. Към 30-ата минута играч на домакините изчисти топката почти от голлинията след удар на Цветелин Ралчовски. Треньорът на Балкан Стоян Коцев имаше доста проблеми преди мача заради контузени играчи. Кано не можеше да използва опитните Мариян Христов, Христо Арангелов, Йонко Пейков, както и титулярният вратар Мартин Митев, а десетина минути преди края на първата част и Григор Стойчовски напусна с травма.

В 45-ата минута един от най-добрите в състава на Рилецо Ивайло Захариев уцели гредата зад 18-годишния страж на гостите Ивелин Цветков. През първото полувреме за тима от Самоков добре игра и юношата на ЦСКА Станко Йовчев, който направи няколко атаки и постоянно тормозеше бранителите на гостите.

През втората част играта се накъса, а гостите явно бяха дошли за нулевото равенство. В 67-ата минута все пак играчите на Балкан създадоха може би единственото си голово положение. Димитър Кръстев напредна отляво, подаде на Редовски в наказателното поле, той върна на Петър Петров, но след удара топката мина над вратата./БЛИЦ