Бразилската звезда Ривалдо не успя да накаже Литекс в контролата, която "оранжевите" изиграха в Дубай срещу узбекистанския Буньодкор - 0:0.

Футболистите на Станимир Стоилов изиграха силен мач, но така и не успяха да накажат шампионите на Узбекистан. През първото полувреме Литекс имаше превъзходство и на няколко пъти пропусна да открие резултата. Най-близо до попадение бе унгарецът Шандор Дюри, който дебютира с "оранжевата" фланелка. Негов удар в 13-ата минута срещна лявата греда. До почивката друг дебютант - Дока, както и Ивелин Попов и Том пропуснаха да отбележат.

През второто полувреме за гостите в игра се появи Ривалдо, който още с първото докосване на топката създаде опасност пред Урош Голубович. Негово центриране принуди Радостин Кишишев да чисти с глава в корнер. До края на мача играчите на Буньодкор така и не успяха да притеснят сериозно футболистите на Литекс.

Първи минути за "оранжевите" записаха унгарецът Шандор Дюри и бразилецът Дока Мадурейра, както и завърналите се в клуба опитни защитници Ивайло Петков и Радостин Кишишев. Бившият играч на Чарлтън и Лестър влезе през второто полувреме, докато Дюри, Дока и Петков започнаха титуляри.

Следващата проверка на Литекс в Дубай е във вторник - срещу носителя на Купата на УЕФА и Суперкупата на Европа Зенит. /БЛИЦ

ЛИТЕКС - БУНЬОДКОР 0:0

ЛИТЕКС: Тодор Тодоров, Ивайло Петков, Пламен Николов, Петър Занев, Том, Сандриньо, Станислав Манолев, Шандор Дюри, Ивелин Попов, Емил Ангелов, Дока, (Урош Голубович, Александър Барт, Михаил Венков, Радостин Кишишев, Момчил Цветанов, Крум Бибишков, Диего, Александър Цветков)

БУНЬОДКОР: Зухуров, Яфаров, Каримов, Луизао, Хвастунов, Картенко, Рахимов, Саломов, Манзалкас, Вилянуева, Солиев (Ривалдо, Мусайев, Парадев)