Берое записа първа загуба в подготовката си за втората част то сезона в "А" група. В турския курорт Белек тимът на Петър Хубчев отстъпи в най-престижната си контрола с 1:2 от националния отбор на Румъния, който се готви за участието си на Евро 2016. Спас Делев бе точен за заралии, но северните ни съседи обрънаха развоя в своя полза.

Берое започна по-силно срещата и създаде няколко положения пред вратата на Румъния. С пропуски се отчетоха Спас Делев и Атанас Зехиров. Все пак логично тимът на Петър Хубчев откри резултата в 30-атата минута, когато Делев получи извеждащ пас, залъга бранител и прати топката в мрежата на съперника за 1:0.

Само пет минути обаче бяха нужни на северните ни съседи да изравнят. Денис Алибец е изведен в изгодна позиция пред наказателното поле на Берое, навлезе в него и отблизо изравни резултата.

Тимът на Ангел Йорданеску заигра по-добре през втората част и стигна до втори гол, с който изцяло обърна развоя на срещата. В 68-ата минута  центрирана в наказателното поле топка бе свалена с глава от Адриян Ропотан, който я предоставя на Йоан Хора, а той от непосредствена близост направи 2:1 в полза на Румъния.

Това бе пета контрола на Берое от началото на подготовката. Старозагорци записаха равенства с Верея, Поморие и Дунав, и победиха с 1:0 Къркларелиспор.

Берое: 22. Благой Макенджиев - 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев - 8. Георги Сърмов, 27. Игор Джоман - 20. Неманя Милисавлевич (67' - 10. Исмаил Иса), 21. Елиаш, 77. Спас Делев - 7. Георги Андонов (резерви: 1. Михаил Михайлов, 23. Илко Пиргов, 3. Владимир Зафиров, 24. Венцислав Василев, 13. Емин Ахмед, 16. Кирил Личев, 73. Стивън Петков, 70. Том, 14. Георги Божилов, 9. Станислав Костов, 19. Бенджамин Морел, 17. Александру Някша)
Треньор: Петър Хубчев
Румъния: 23. Александру Бузбучи – 20. Габриел Еначе, 15. Валерикъ Гъман, 21. Кристиан Съпунару, 3. Богдан Вътъжелу – 8. Александру Матею (61' - Драгош Неделчу), 4. Адриан Ропотан (79' - 5. Йонут Неделчеару) – 11. Андрей Иван (46' - 9. Йон Oра), 18. Михай Ръдут (61' - 6. Ромарио Бензар), 14. Александру Пъун (46' - 7. Флорин Тънасе) – 10. Денис Алибек (61' - 13. Дорин Ротариу) (резерви: 1. Силвиу Лунг, 19. Роберт Ходороджа)
Треньор: Ангел Йорданеску

Берое - Румъния 1:2
1:0 Спас Делев (30), 1:1 Денис Алибец (35), 1:2 Йоан Хора (68)