Лидерът в „Б“ група Дунав победи с 1:0 Ботев (Пловдив) в приятелски мач, който се игра пред 1000 зрители на Градския стадион в Русе. Срещата започна равностойно. Първото най-чисто положение все пак дойде пред вратата на гостите. Мирослав Будинов обаче не успя да засече по най-добрия начин топката. Йордан Христов от другата страна създаваше най-много грижи за русенската отбрана.

В 14-ата минута играта беше спряна от главния рефер Ивелин Занев, а двата отбора и зрителите по трибуните почетоха с аплодисменти легендата на холандския, европейския и световния футбол Йохан Кройф.

Резултатът бе открит в 34-ата минута. След комбинация в полето на пловдивчани, Антон Огнянов центрира отляво и Мирослав Будинов засече отблизо за 1:0.

Минута по-късно Божидар Васев се измъкна от русенската защита, но се забави и не успя да стреля точно. До края на първото полувреме „драконите“ създадоха няколко опасни контраатаки към противниковата врата на бранителите на Ботев успяха да се справят и да запазят резултата.

Множеството извършени смени след почивката освежиха играта на двата отбора и не липсваха сериозни атаки. Антон Огнянов, Будинов, Диян Димов, Бранимир Костадинов създадоха грижи на противниковата отбрана и вратар, но не успяха да се разпишат. В едно положение от другата страна се наложи и влезлият след почивката Мартин Луков да се намесва, но го направи по най-добрия начин и не допусна гол.

В следващия си мач тимът на Веселин Великов приема третия във временното класиране на „Б“ група Локомотив (Горна Оряховица) в двубой от 22-ия кръг - на 2 април от 17:00 часа.

ДУНАВ (Русе) - БОТЕВ (Пловдив) 1:0
1:0 Мирослав Будинов (34)

Дунав (Русе): Станислав Антонов, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Светослав Читаков, Ивайло Раденцов, Николай Колев, Антон Огнянов, Георги Чакъров, Мирослав Будинов (Мартин Луков, Бранимир Костадинов, Марио Петков, Диян Димов, Ангел Здравчев, Петър Патев)

Ботев (Пловдив): Виктор Голас, Йордан Христов, Филип Филипов, Орлин Старокин, Иво Ощипко, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Грегъри Нелсън, Божидар Васев, Наско Милев (Мартин Димитров, Лазар Марин, Емил Камберов, Борис Тютюков, Рахави Кифуети, Даниел Златков, Тодор Неделев, Исмет Рамадан)

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

Kласиране, програма, резултати и всичко за "Б" група - ТУК !!!