Крумовград отстъпи с 0:1 на руския Шинник (Ярославъл) в контролна среща, играна в Турция. Единственото попадение в мача падна от дузпа. Вкара я Зинков в 53-ата минута.

Двата тима изиграха равностоен мач. В 32-ата минута българският тим, който e втори във Втора лига, отправи първия точен удар към вратата на съперника, но стражът спаси изстрела на Мариян Тонев.

Малко преди почивката пропуск направи и Жак Пехливанов. Секунди по-късно Владислав Узунов засече с глава центриране от корнер, но стражът се справи.

В началото на второто полувреме гол на Шинник беше отменен заради засада. В 53-ата минута руски футболист беше препънат в наказателното поле, а от последвалата дузпа Зинков вкара, което се оказа победно за бившия отбор на Мартин Кушев и Здравко Лазаров-Електричката.

Шинник в момента е девети във втора руска дивизия. Преди дни тимът победи с 2:0 Локомотив (София).

В първата си контрола в Турция преди дни Крумовград завърши 0:0 с Прищина (Косово).