Хебър спечели с 3:1 гостуването си на Локомотив (София) в първи мач от програмата на 13-ия кръг на Втора лига. В герой за гостите от Пазарджик се превърна Тодор Чаворски. Юношата на Левски, който преди време игра и в Локомотив (Сф), блесна с два гола. Чаворски обаче не завърши срещата, след като бе изгонен в 61-ата минута за втори жълт картон.

Третото попадение за тима на Николай Митов вкара Жак Пехливанов, а точен за Локомотив беше Наско Милев.

Гостите от Пазарджик поведоха още в петата минута. Живко Петков комбинира майсторски в наказателното поле с Чаворски, който не остави шанс на стража на домакините Ивайло Василев - 0:1.

Малко по-късно Йордан Тодоров отправи силен удар от над 20 метра, който вратарят на Локомотив спаси. В 25-ата минута играчите на Иван Колев стигнаха до опасна ситуация, след като Александър Александров шутира от фаул, но Чаворски успя да избие с глава.

В 38-ата минута Светослав Диков пропусна да изравни. Това обаче направи Наско Милев в 42-ата минута, когато реализира втория си гол за "железничарите" от началото на сезона - 1:1.

В 51-ата минута гостите отново поведоха в резултата. Йордан Тодоров центрира в наказателното поле към Чаворски, който с глава матира Ивайло Василев за втори път - 1:2.

Oтговорът на домакините не закъсня, но гредата спаси Александър Любенов след удар на защитника на Локомотив Педро Ферари. В 61-ата минута голмайсторът на Хебър Тодор Чаворски бе изгонен. Нападателят получи втори жълт картон от главния съдия Валентин Железов.

В 75-ата минута "зелените" стигнаха до трети гол, въпреки че бяха с човек по-малко на терена. Жак Пехливанов прониза Василев с далечен изстрел - 1:3.

В 90-ата минута Светослав Диков направи нов пропуск и в крайна сметка Локомотив записа първа загуба у дома този сезон. "Железничарите" остават втори с 25 точки от 11 мача. Лидерът Кариана има 27 от 12 срещи. Хебър е четвърти с 21 точки.

В следващия кръг Локомотив (София) гостува на Янтра (Габрово), а Хебър е домакин на Миньор (Перник).

Локомотив (София) - Хебър 1:3
0:1 Тодор Чаворски (5), 1:1 Наско Милев (42), 1:2 Тодор Чаворски (51), 1:3 Жак Пехливанов (75)

Локомотив (София): 91. Ивайло Василев, 2. Педро Ферари, 3 Марио Петков, 23. Мартин Василев (к), 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 10. Илиян Стефанов, 8. Наско Милев, 7. Александър Александров, 16. Денис Стефанов (46 - 27. Павел Петков), 18. Светослав Диков
Резерви: 1. Цветомир Витков, 22. Владимир Семерджиев, 27. Павел Петков, 30. Тодор Траянов, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 6. Михаил Иванов
Треньор: Иван Колев

Хебър: 95 Александър Любенов (к), 39. Живко  Хаджиев, 22. Ивайло Тодоров, 24. Цветелин Тонев, 26. Мартин Вълчинов, 20. Жак Пехливанов, 10. Красимир Илиев,  11. Йордан Тодоров, 77. Октай Хамдиев (63 - 19. Георги Каракашев), 15. Живко Петков, 99. Тодор Чаворски
Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 17. Александър Димитров, 7. Васил Божинов, 19. Георги Каракашев, 88. Ивайло Лазаров, 23. Стойчо Папазов, 16. Милен Николов
Треньор: Николай Митов