С човек по-малко ЦСКА 1948 завърши 1:1 с гостуващия Царско село в най-интригуващия сблъсък от десетия кръг на Втора лига. Андон Гущеров (18-дузпа) откри резултата, но Георги Минчев (49) изравни. В 58-ата минута „червените“ останаха в намален състав заради втори жълт и червен картон на Евгени Зюмбулев.

Домакините започнаха по-активно и още в 6-ата минута Гущеров шутира в аут. В 18-ата обаче той се реваншира и реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от Кристиян Димитров, който обаче не получи втори жълт картон.

„Червените“ продължиха да играят по-добре и в 34-ата минута Томислав Павлов отправи опсен удар от далечна дистанция, но за късмет на вратаря Андонов топката премина на сантиметри покрай гредата. Осем минути след това Андонов изби в корнер удар мощен удар на Диян Димов. До този момент гостите имаха само един неточен шут на Василев, а в 44-ата минута техен футболист стреля от пряк свободен удар право в стената.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Царско Село изравни с първата си по-сериозна атака четири минути след почивката, когато резервата Марков центрира и Георги Минчев вкара с глава за 1:1. ЦСКА 1948 отвърна с удар на Гущеров в 56-ата минута, спасен от Андонов. Само две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена, след като капитанът на „червените“ и бивш футболист на гостите Евгени Зюмбулев фаулира противник и съдията Волен Чинков му показа червен картон.

Гостите можеха да се възползват от числения си превес в 79-ата минута при удар на Василев, но резервата Калоянов отклони топката и тя излезе в корнер. Три минути след това Йорданов направи страхотен пробив и центрира успоредно на голлинията, но двама играчи на Царско село се разминаха с топката и гола. До края на срещата не се случи нищо интересно и в крайна сметка двата тима спечелиха по точка.

След равенството ЦСКА 1948 се изравни по точки с третия Арда – по 17, но остава на пета позиция заради по-лошата си голова разлика. Четвърти е Поморие със същия актив. Царско село записа първо реми за сезона и с 25 точки продължава да е на върха с аванс от 5 точки пред Монтана.

Струмска слава - Локомотив (София) 1:1
1:0 Христо Кирев (66), 1:1 Костадин Хазуров (71)

Литекс - Локомотив (Горна Оряховица) 0:1
0:1 Мартин Николов (62)

Пирин - Несебър 1:3
0:1 Радослав Апостолов (65), 1:1 Петър Христов (79), 1:2 Реджеб Халил (82), 1:3 Жак Пехливанов (90'+1)

8 октомври 2018 (понеделник), 20:00 часа
ЦСКА 1948 (София) - Царско село 2015 (София) 1:1

1:0 Андон Гущеров (18-дузпа), 1:1 Георги Минчев (49)