Нападателят Дормушали Саидходжа вкара първия си гол за успеха на Локо (Сф) с 2:0 срещу Академик. За тарана това е първо попадение след година пауза. За последно той се разписа с екипа на ЦСКА на 24 март 2010-а при 1:1 с Пирин. Срещу “студентите” вкара и Марчо Дафчев, който бе точен от дузпа. С трите точки “железничарите” се бетонират на четвъртата позиция в класирането и са само на 1 от третия ЦСКА, който е с мач по-малко.

Академик е на 12-ото място в класирането с 20 точки, но остава застрашен от изпадане.

Локомотив започна с офанзивна схема, като в този мач титуляр излезе Дормушали Саидходжа, който имаше подкрепата на Джонсън и Марчо Дафчев. Академик игра за равен, като в по-голямата част на двубоя се бранеше.

В 14-ата минута домакините от Локо поискаха дузпа за фаул срещу Джонсън, но съдията Стефан Спасов реши, че нарушението е било извън наказателното поле. Пет по-късно по-опитният тим откри резултата. Саидходжа бе изпуснат от защитата и вратарят Божидар Стойчев го фаулира. От бялата точка Марчо Дафчев направи 1:0. След гола Академик се отвори, но до почивката нямаше интересни положения.

Втората част започна с добра атака на Писаров, но и слабо отиграване на Саидходжа. В 68-ата минута Джонсън удари греда. Веднага обаче Локомотив направи 2:0. Саидходжа бе изведен, Стойчев опита да го пресрещне, но не успя и на празна врата нападателят направи 2:0.

До края на срещата и гостите от Академик поискаха дузпа за фаул на Добрев срещу Радулович. В добавеното време резервата на Локомотив Преслав Йорданов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Джонсън./БЛИЦ

ЛОКО (Сф) - АКАДЕМИК (Сф) 2:0
1:0 Дафчев (19-д), 2:0 Саидходжа (67)

Локо: 84.Валентин Галев, 28.Атанас Атанасов, 12.Дарко Савич, 11.Кристиан Добрев, 14.Милен Лахчев, 18.Калоян Караджинов (62 - Иво Иванов), 21.Искрен Писаров, 8.Светослав Дяков, 10.Марчо Дафчев (83 - Преслав Йорданов), 7.Джемал Джонсън, 99.Дормушали Саидходжа (71 - Идриси)

Академик: 85.Божидар Стойчев, 2.Никоал Асенов, 5.Пиер Мбемба, 9.Ивайло Димитров (72 - Аспарух Василев), 13.Юлиан Петков, 11.Михаил Петров (60 - Органиста), 15.Бомфин, 16.Иван Иванов, 17.Малинди (75 - Радулович), 18.Кирил Динчев, 19.Иван Редовски

Стадион: "Васил Левски"
Съдия: Стефан Спасов
Жълти картони: Караджинов (Л), Мбемба (А)
Червен картон: Преслав Йорданов (Л-90)

Мачът по минути
1 - Начало на мача
2 - фаул за Локо, слабо центроране на Дафчев
7 - първи точен удар. Джонсън засече центриране от корнер и би с глава, но Стойчев улови
12 - засада на Саидходжа
14 - фаул срещу Джонсън на границата на наказателното поле, домакинитв претендират, че е имало дузпа
13 - Дафчев изпълява свободния удар, но бие в стената
18 - дузпа за Локо (Сф) и фаул за вратаря Стойчев, който фаулира откъсналия се Саидходжа
19 - ГОООЛ! 1:0 за Локо (Сф). Дафчев бележи от бялата точка
29 - слаб и неточен удар на Юлиан Петков
33 - по-добра игра на Академик в последните минути
36 - засада на Редовски
40 - центриране в наказателното поле на Локо, Галев изпусна топката, но поправи грешката си
44 - три поредни корнера за Локо и нищо интересно
45 - край на първото полувреме

46 - начало на второто полувреме
46 - добра атака на Писаров и хубаво центриране, Саидходжа се засуети и провали положението
55 - Академик се отвори и атакува повече
61 - жълт картон за Караджинов
68 - Джонсън удари греда
68 - ГОООЛ! 2:0 за Локомотив! Саидходжа бе изведен, Стойчев опита да го пресрещне, но не успя и на празна врата нападателят направи 2:0