Академик (София) победи с минималното 1:0 Видима-Раковски в Севлиево в мач от 17-ия кръг на “А” група. Трите точки бяха изключително важни и за двата тима в битката за оцеляване. Единственото попадение за “студентите” реализира Стойко Сакалиев в добавеното време. След трите точки Академик поотдъхна и с 16 точки е над зоната на изпадащите.

Домакините бяха по-активният отбор през първото полувреме. В 12-ата минута Николай Владинов стреля, но в гредата.

В 69-ата минута и Христо Господинов не можа да преодолее Борислав Стоянов, след като стреля в тялото му. В третата минута от добавеното време Сакалиев реализира победното попадение. Вратарят на домакините Пламен Колев отрази удар на Михаил Петров, топката попадна в Сакалиев, който я прати във вратата./БЛИЦ

Видима-Раковски - Академик (София) 0:1
0:1 Стойко Сакалиев (90+3)

Видима-Раковски: 16.Пламен Колев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 26.Траян Траянов, 17.Калин Щърков, 5.Георги Стойчев, 21.Николай Цветков, 11.Владимир Владимиров, 8.Станимир Андонов, 10.Христо Господинов, 9.Николай Владинов
Резерви: 62.Ивайло Василев, 3.Самет Ашимов, 7.Васил Велев, 15.Ангел Русев, 18.Любомир Величков, 19.Евгени Игнатов, 20.Атанас Иванов

Академик (София): 85.Божидар Стоянов, 5.Пиер Мбемба, 6.Петър Кюмюрджиев, 10.Аспарух Василев, 14.Любен Николов, 15.Маркус Бонфим, 16.Иван Иванов, 19.Михаил Петров, 11.Ендер Гюнлю, 4.Иван Редовски, 9.Стойко Сакалиев
Резерви: 33.Божидар Стойчев, 3.Манчев, 8.Едис Салимински, 13.Юлиян Петков, 17.Кристиян Узунов, 18.Кирил Динчев, 22.Органиста

Стадион: "Раковски", Севлиево
Съдия: Кольо Данев
Жълти картони: Траян Траянов (Видима); Маркус Бонфим (Академик)