Дунав победи с 1:0 Черно море в първия мач на елитни отбори в България след паузата заради пандемията от COVID-19. Отборът на Людмил Киров измъкна успеха като гост в проверката, която се състоя на стадион "Тича" във Варна.

Единственото попадение падна от дузпа. В 65-ата минута Юлиян Ненов бе съборен в наказателното поле от Мирослав Енчев и съдията посочи бялата точка. Въпреки, че хвана ъгъла Иван Дичевски не успя да избие удара на крилото на Дунав - 0:1.

В 70-ата минута Курьор пропусна да изравни, а до края избраниците на Илиан Илиев имаха още няколко възможности.

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 0:1
0:1 Юлиян Ненов (65-дузпа)

Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев (82-Йордан Радев), Димитриос Хантакиас, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Велислав Василев, Емил Янчев, Петър Вуцов (75-Николай Иванов), Родриго (46-Николай Златев), Матиас Курьор (82-Павел Георгиев), Денислав Ангелов.

Дунав: Благой Макенджиев (46-Винченцо Ангелов), Александър Исаевски (82-Константин Митев), Петко Цанков (70-Димитър Тодоров), Михаел Милчев, Диян Димов (46-Росен Колев), Любен Николов, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (46-Фернандо Калваканте), Митко Русанов (46-Юлиян Ненов), Стефан Христов, Григор Долапчиев.