Лудогорец приема "Левски" в първи полуфинал за Купата на България днес. Двубоят е от 19:00 часа в Разград и ще бъде предаван пряко по Диема спорт. Домакините ще преследват трето участие на финал за последните четири години. Единствено през сезон 2012/13 Лудогорец не успя да стигне до финала, след като бе елиминиран от ЦСКА.

Именно поражението от "червените" е единственото за разградчани у дома в турнира за националната купа. На 31 октомври 2012 година ЦСКА победи Лудогорец в Разград с 2:1 в първи 1/16-финал в надпреварата. Мирослав Иванов откри за домакините в 11-ата минута, Мишел Платини изравни в 34-ата, а Лукас Саша донесе успеха в 61-ата минута. Въпреки успеха с 1:0 в София Лудогорец отпадна на този ранен етап.

В абсолютно всички останали домакинства в турнира за Купата на България тимът от Разград няма грешна стъпка - седем мача и седем победи.