Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

ЦСКА започва участието си в Лига Европа срещу словенския Мура. Първият двубой е на 19 юли (четвъртък) от 21:00 часа българско време в Словения. Ръководството на “червените” направи всичко възможно, за да обезсили до край отбора и да постави Стойчо Младенов в патова ситуация.

Звездата Жуниор Мораес остана в София и до часове ще премине в Металург (Донецк). Считаният за негов заместник Мишел Платини също остана в София. На “Армията” не се намерил човек, който да му извади работна виза, за да може бразилецът да бъде картотекиран още за първия мач с Мура.

И...ЦСКА замина с двама централни нападатели – Килиан Шеридън и Станко Йовчев. Стойчо Младенов трябва да заложи на един от тях, за да води атаката на отбора срещу словенците. Или да избере друг вариант, май по-подходящ, с Анисе, Христо Янев или Присо на върха на “червеното” нападение.

БЛИЦ представя на своите читатели какво и как се представят Шеридън и Станко Йовчев в последно време. И откога двамата не са вкарвали гол.

Килиан Шеридън е играл в ЦСКА през сезон 2010/11. За този период има 7 гола на сметката си, последният от които през месец май 2011 година. Миналото лято ЦСКА го прати под наем в шотландския Сейнт Джонстън. Ирландецът реализира 4 гола за отбора. Забележете, за последно се е разписал на 5 февруари, т.е. не е поразявал съперниковата врата повече от 5 месеца. Шеридън игра в почти всички контроли на ЦСКА през лятото, но отново не успя да се зарадва с попадение.

Другият вариант е Станко Йовчев. Вечното присъствие в ЦСКА е с убийствени характеристики. За сезон 2010/11 Станко има 5 мача с 53 минути. През миналия сезон е изиграл 3 двубоя и общо 9 минути! Направо рекорд е присъствието му в летните контроли на тима – влизал е в почти всички двубои и има 165 минути.

С тези двама нападатели ЦСКА тръгна за Европа

КИЛИАН ШЕРИДАН
Сезон 2010/11
26 мача, (16 в “А” група, 3 за Купата на България и 7 в Лига Европа). Реализирал е общо 7 гола (4 в “А” група, 2 за Купата на България и 1 в Лига Европа – срещу Бешикташ през есента на 2010 година)