Черноморец елиминира Нефтохимик за Купата на БФС при юношите старша възраст след победа с 6:0. Областният финал от турнира се игра на централния терен на стадион "Черноморец".

Подкрепяни от силния източен вятър и вярната си агитка, младите "шейхове" удържаха нулево реми до 38-ата минута, когато Станислав Дрянов откри за "акулите". В началото на второто полувреме Живко Петков лиши мача от интрига с хеттрик в рамките само на 7 минути. До края се разписаха още Денис Билянов и Виктор Димитров.

В следващата фаза от турнира старшата на Черноморец ще гостува на представителя на Област Стара Загора. Същият съперник ще имат и децата и юношите младша възраст на Черноморец, които също записаха убедителни победи над Нефтохимик. /БЛИЦ