Юношеският национален отбор, родени 1997 година, загуби с 0:2 от САЩ в мач за разпределение на местата от 5-о до 12-о на турнира за Каспийската купа в Баку. След поражението младите “лъвове” ще спорят за позициите от 9-а до 12-а.

Проблемите за тима воден от Петър Пенчев започнаха още в началото на срещата, като едва в 11-ата минута българите се оказаха догонващи в резултата. В 35-ата минута янките вкараха и втори гол, с което на практика решиха мача. През втората част българите се опитаха да върнат едно попадение, но така и не намериха път през защитата на съперника.

В друга среща, която се игра по-рано днес, Узбекистан елиминира Уругвай. Редовното време завърши 1:1, а при дузпите малките узбекски таланти бяха по-точни с 3:1.