Сателитът на ЦСКА Бдин (Видин) записа победа с 10:0 в контрола преди старта на сезона в Северозападната "В" група. Воденият от Альоша Андонов отбор отвя аматьорския Ботев (Грамада). Така тимът от Видин, в който играят редица юноши на "армейците", показа на ЦСКА как се побеждава.

Екипът на Бдин защитават шампионите с "червените" от набор 1988 Мариян Станчев и Дани Валериев. Във Видин са още Михаил Михайлов и други момчета, подвизавали се няколко години в школата на ЦСКА.

Наставникът на Бдин Альоша Андонов започна мача със Здравко Милчев на вратата, а пред него – Ивайло Иванов, Иван Иванов, Даниел Михалов, Мариян Станчев, Борислав Борисов, Куатара Мамаду, Иван Гемеджиев, Калоян Цветков, Михаил Михайлов и капитана Борислав Боянов.

Началото започна с много атаки за Бдин. Още в 3-ата минута Боби Боянов опита задна ножица, но неуспешно. Последва греда на дошлия на проби таран от ЦСКА Михаил Михайлов. Първото попадение падна в 14-ата минута. След пас на Боби Борисов, капитанът Боянов реализира - 1:0. Минута по-късно Боянов подаде на Борисов за 2:0. Последваха куп положения и две греди на Боянов. В крайна сметка първото полувреме завърши при резултат 4:0, след две нови попадения на капитана Боянов след асистенции на Боби Борисов.

С изцяло нов състав започна Бдин второто полувреме. В игра се появиха вратарят Станчев, Георги Илиев, Виктор Младенов, Любомир Цеков, Сашо Виолинов, Георги Митров, Ангел Цолов, Сидер Томов и други. Последва вихрено начало и набързо таранът Любо Цеков, преотстъпен от Локомотив (Пловдив), вкара два красиви гола - в 47-ата минута и 48-ата. Сашо Виолинов даде своя принос с гол в 58-ата за 7:0. Последваха нови два гола на Цеков в 83-ата и 86-ата - 9:0. Крайното 10:0 оформи Георги Митров в 88-ата.

Първият мач на Бдин от първенството в Североизточната "В" група е тази събота от 18:00 часа - домакинство на Балкан (Белоградчик). В групата са още Локомотив (Мездра), Трявна, Локомотив (Дряново), Янтра (Габрово), Спартак (Плевен), Локомотив (Горна Оряховица), Гигант (Белене), Академик (Свищов) и други.

В щаба на Бдин са амбицирани още този сезон да завършат на първото място и да се завърнат в Западната "Б" група. /БЛИЦ