Сателитът на ЦСКА Бдин (Видин) се наложи с 12:0 срещу Дунав (Дунавци) в двубой от предварителните кръгове на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

Селекцията на Альоша Андонов нямаше проблеми на своя стадион и заслужено стигна до повече от убедителната победа.

Любомир Цеков откри резултата, а след него се разписаха Ивайло Иванов, Георги Илиев и Калоян Цветков. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 4:0 за Бдин. Гостите от Дунавци останаха с 10 души в 20-ата минута, след като техен играч оспори съдийско решение, а след това се опита да му вземе картоните.

През втората част третодивизионният тим, в който има няколко юноши на ЦСКА, вкара още 8 гола. Техни автори станаха Цеков, Михайлов, Мамуди, Младенов, Боянов, Г. Илиев, Милчов и отново Михайлов. Интересното е, че вратарят на Бдин Николай Младенов се разписа за 8:0 от дузпа.

В следващия кръг, който е и областен финал, Бдин ще се изправи срещу Ботев (Димово). /БЛИЦ