Сблъсък Германия - Испания приковава вниманието на 1/4-финалите на провеждащото се в България Европейско за юноши до 17 години. Талантите от Бундестима завършиха първи в Група "B", и то без допуснат гол, след като снощи разбиха с 4:0 Чехия на стадион "Берое". Головете за изразителната победа вкараха Феликс Паслак в 10-ата минута, Ердинч Каракаш в 33-ата, отново Паслак бе точен в добавеното време на първата част, а в 53-ата отбеляза и Гьоркем Саглам.

Така Германия спечели групата с пълен актив от 9 точки, а Чехия ще играе плейоф за световното първенство след като завърши трети с 3 точки. Четвъртфиналът между Бундестима и Испания ще бъде в петък от 19:00 часа на стадион "Берое". Вторият Белгия (7 точки) ще спори на 1/4-финалите с победителя от нашата група Хърватия. И този двубой е в петък, но от 16:00 часа на стадион "Лазур" в Бургас.

Taзи вечер в Стара Загора предстои нов интригуващ мач - Англия - Ейре. Срещата е от 19 часа, а другият двубой от Група "C" е Холандия - Италия на "Лазур". В тези срещи, както и Франция - Гърция и Русия - Шотландия, ще се реши въпросителната за другите два 1/4-финала.