Съдия № 1 на България за 2009 г. Николай Йорданов допусна сериозна издънка в ръководенето си на мача от 18 кръг на "А" група между Миньор (Перник) и Монтана. Гостите от северозападна България измъкнаха 1:1 на тежкия терен в Перник, като точката е ценна за тима на Атанас Джамбазки в борбата за оцеляване в елита.

Миньор бе по-активен в началото на мача и откри резултата в 23-ата минута, когато Димитър Илиев се разписа. Той обаче бе в положение на засада при паса на Велимир Иванович. Ситуацията бе подмината от главния съдия Йорданов и неговите помощници. Четири минути преди почивката Монтана стигна до изравнително попадение. Атанас Чипилов прониза Ивайло Иванов, но той получи топката след асистенция с ръка на Луис Едуардо. Очевидният фаул не бе видян от Йорданов, който уж е определян за безспорен №1 сред българските рефери.

През второто полувреме Миньор бе по-активен на изключително тежкия и разкалян терен. Мартин Стоев се отличи с няколко пробива и удари към вратата на гостите. В последните 20 минути на двубоя играчите на Монтана се прибраха и бранеха равния резултат и ценната точка./БЛИЦ

Миньор - Монтана 1:1
1:0 Димитър Илиев (23), 1:1 Атанас Чипилов (41)

Миньор:
99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 8.Николай Харизанов (73-21.Костадин Хазуров), 14.Ивайло Цветков, 17.Атанас Николов, 18.Горан Янкович (52-7.Младен Стоев), 28.Велимир Иванович, 41.Димитър Илиев, 77.Пламен Крумов
Резерви: 91.Иван Чворович, 7.Младен Стоев, 15.Димитър Мутафов, 19.Петър Петров, 21.Костадин Хазуров, 22.Юри Иванов, 26.Самет Ашимов

Монтана: 1.Христо Иванов, 17.Славчо Бойчев, 18.Станислав Жеков, 14.Антон Личков, 6.Тихомир Трифонов, 21.Даниел Гаджев (76-7.Йордан Георгиев), 16.Владимир Мичев, 20.Радослав Димитров (64-4.Ахмед Хасан), 8.Луис Едуардо (79-5.Симеон Мечев), 10.Венци Иванов, 11.Атанас Чипилов
Резерви: 12.Виктор Георгиев, 2.Атанас Фиданин, 19.Игор Таскович, 4.Ахмед Хасан, 15.Страхил Попов, 7.Йордан Георгиев, 5.Симеон Мечев