Руският съдия Сергей Лапочкин бе с основна заслуга юношеският национален отбор на България да загуби с 0:3 двубоя си от Евро 2017 в Грузия срещу Германия. Чернодрешкото показа пресилен червен картон на Андреа Христов още в 17-ата минута, отсъди две дузпи за немците, а не даде 100-процентова такава за селекцията на Ангел Стойков.

Головете за Германия бяха дело на Аменийдо, Гюл и Фриде. Загубата е втора за тима ни, след поражението с 0:2 от Англия. Така нашите загубиха шансове за класиране напред. Англия е с 6 точки, Холандия и Германия са с по 3, а нашите нямат актив преди изиграването на последните двубои. Тимът ни се изправя срещу „лалетата“ на 9 юли.

В 10-ата минута топката бе центрирана към нашето наказателно поле. Играч на Германия игра с глава, а кълбото попадна в Аменийдо. Нападателят финтира трима български защитници и успя да стреля. Топката рикошира в крак на защитник и влезе в мрежата за 1:0 в полза на Германия.

В 17-ата минута Андреа Христов задържа в наказателното ни поле Аменийдо и го събори на земята. Съдията мигновенно посочи бялата точка и показа пресилен червен картон на българския защитник. Капитанът Гюл бе безкомпромисен от дузпата и направи резултата 2:0.

След 30 минути България се разигра. Калоян Кръстев изкочи сам срещу вратаря на Германия, който не успя да играе с топката и го фаулира. Съдията обаче не посочи бялата точка, а освен това декорира в жълто Георги Русев за протест. Видеоповторенията показаха, че дузпа за България трябваше да бъде отсъдена.

Второто полувреме започна с отлична възможност за България. Йорданов обаче стреля над вратата от 17 метра, вместо да подаде на Кръстев, който излизаше сам срещу Бансен.

В 53-ата минута руският съдия даде втора дузпа за Германия, след като Добрев фаулира Аменийдо. Този път Фриде бе точен и вкара за 3:0.

До края на срещата темпото падна и нов гол нямаше.

Германия -България 3:0
1:0 Аменийдо (10), 2:0 Гюл (19-дузпа), 3:0 Фриде (54-дузпа)

Състави:
България U19: 1. Даниел Наумов (к), 2. Андреа Христов, 4. Ангел Лясков, 5. Петър Генчев, 7. Ивайло Найденов ( (70-Матео Стаматов), 8. Георги Янев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Георги Русев, 15. Петко Христов, 16. Калоян Кръстев ( (82-Станислав Иванов), 22. Иван Тилев ( (21-Васил Добрев)
Резерви: 12. Димитър Шейтанов, 3. Васил Добрев, 6. Ивайло Климентов, 11. Светослав Ковачев, 18. Мариян Димитров, 19. Станислав Иванов, 20. Матео Стаматов
Селекционер: Ангел Стойков

Германия U19: 12 Бансен, 2. Бусам, 3. Франке, 4. Гюл (к), 5. Чабот, 6. Гайгер, 7. Баркок, 8. Фриде, 9. Аменийдо, 11. Хак, 15. Саглам
Селекционер: Франк Крамер

Germany U19 3-0 Bulgaria U19 All Goals... by gameofsports