Съдия от Дания ще ръководи дербито на 1/4-финалите за Купата на България между Литекс и "Левски". Сблъсъкът е в сряда (6 април) от 18:00 часа на градския стадион в Ловеч.

С тежката задача да ръководи напечения мач се нагърбва Ларс Кристоферсен.

По желание на "сините" и със съгласието на домакините БФС покани рефери от чужбина, информираха от пресслужбата на футболната ни централа.

Помощници на 38-годишния Кристоферсен ще бъдат сънародниците му Ларс Рикс и Хенрик Кристенсен. Четвърти съдия на сблъсъка в Ловеч ще е Александър Костадинов.

Справка на БЛИЦ установи, че това няма да е първа визита на съдията в България. През юни 2009 година Кристоферсен бе четвърти съдия в евроквалификацията на "трикольорите" с Ейре, завършила 1:1 на стадион "Васил Левски". Попадението за България бе дело на Димитър Телкийски, а главен рефер беше Клаус Бо Ларсен. /БЛИЦ