България записа втора загуба в световните квалификации за Мондиал 2022 в Катар. На стадион "Васил Левски" Италия победи селекцията на Ясен Петров с 2:0, като основна роля имаше и съдията Славко Винчич от Словения. Той отсъди много спорна дузпа за тима на Роберто Манчини в края на първото полувреме, а в началото на втората част не отсъди такава за нас.

С попадения на Андреа Белоти и Локатели гостите стигнаха до първи успех в София в своята история. Досега от шест мача в България "адзурите" два пъти губиха и четири пъти срещата завършваше без победител.

Ясен Петров направи шест промени в сравнение със загубата с 1:3 от Швейцария. Като титуляри срещу "адзурите" започнаха Валентин Антов, Момчил Цветанов, Ивайло Чочев, Петър Витанов, Спас Делев и Андрей Гълъбинов. Те замениха Георги Йомов, Петър Занев, Кирил Десподов, Страхил Попов, Димитър Илиев и Кристиян Малинов.

България започна с преса и много стабилна игра. Още в четвъртата минута Спас Делев получи в наказателното поле, пусна към Гълъбинов, който стреля силно, но право в ръцете на Донарума.

Италианците отвърнаха със скоростна атака. Киеза получи в наказателното на скорост, двама бранители на България обаче се хвърлиха на шпагат и избиха в корнер. Киеза претендираше за дузпа, но такава правилно не бе отсъдена.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Селекцията на Ясен Петров продължи да се брани стабилно и да ограничава действията на италианците в средата на терена. Българите отвръщаха с опити за контраатаки. При един от тях Делев много добре нахлу по крилото в полето на италианците, но Гълъбинов бе изостанал и пасът на крилото не стигна до нито един български играч.

В 42-ата минута дойде най-спорната ситуация. Даниел Димов задържа леко Белоти в наказателното ни поле, италианецът падна, а съдията посочи бялата точка. Потърпевшият изпълни дузпата, като стреля в десния ъгъл на вратаря Илиев, който успя да уцели мястото, дори леко докосна топката, но тя влезе във вратата - 1:0 за Италия.

На почивката Ясен Петров замени Сисиньо с Бирсент Карагерен. Именно той бе в основата на много спорна ситуация в 56-ата минута. Карагерен получи топката от Делев в наказателното поле и опита да върне към средата на наказателното поле. Бранител на Италия се хвърли и останаха съмнения, че игра с ръка. Претенциите на играчите на Ясен Петров обаче не бяха уважени, а съдията даде знак играта да продължи.

В 72-ата минута Италия бе близо до втори гол. Белоти надбяга Антов и опита да прехвърли Пламен Илиев, но топката срещна гредата. Кълбото се върна при нападателя на Италия, който този път стреля над вратата.

"Адзурите" все пак стигнаха до второ попадение в 83-ата минута. Инсиние намери отлично Локатели в наказателното поле. Халфът отправи много техничен изстрел към далечния ъгъл на Илиев, който се разтегна максимално, но не успя да попречи на топката да влезе във вратата.

След попадението вярата в родните играчи, че е възможно да се избегне загубата изчезна. Това доведе до няколко положенея пред нашата врата, които бяха спасени с вещина и рефлекс от Пламен Илиев. Така срещата завърши при резултат 2:0 в полза на Италия.

България е с нулев актив след два изиграни двубоя и заема последното място в група "С". Италия пък записа втори успех и е начело с 6 точки.

България - Италия 0:2
0:1 Андреа Белоти (43-дузпа), 0:2 Мануел Локатели (83)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
4- Спас Делев получи в наказателното поле, пусна към Гълъбинов, който стреля силно, но право в ръцете на Донарума
7- Киеза получи в наказателното на скорост, двама бранители на България обаче се хвърлиха на шпагат и избиха в корнер. Киеза претендираше за дузпа, но такава правилно не бе отсъдена
21- Делев много добре нахлу по крилото в полето на италианците, но Гълъбинов бе изостанал и пасът на крилото не стигна до нито един български играч
42- Дузпа за Италия! Даниел Димов задържа леко Белоти в наказателното ни поле, италианецът падна, а съдията посочи бялата точка
43- ГОЛ ЗА ИТАЛИЯ! Белоти стреля в десния ъгъл на вратаря, Илиев успя да уцели мястото, дори леко докосна топката, но тя влезе във вратата!
45+1- Край на първото полувреме!
_______________________________________
46- Начало на второто полувреме
56- Спорна ситуация! България направи добра атака, Делев пусна до аутлинията към Карагерен, който опита да върне към средата на наказателното поле. Бранител на Италия се хвърли и останаха съмнения, че игра с ръка. Претенциите на играчите на Ясен Петров обаче не бяха уважени, а съдията даде знак играта да продължи.
72- Греда! Белоти надбяга Антов и опита да прехвърли Пламен Илиев, но топката срещна гредата. Кълбото се върна при нападателя на Италия, който този път стреля над вратата
83- ГОЛ ЗА ИТАЛИЯ! "Адзурите" сътвориха многоходова комбинация, която бе изострена с хубаво подаване на Инсине към Локатели. Халфът отправи много техничен изстрел към далечния ъгъл на Илиев, който се разтегна максимално, но не успя да попречи на топката да влезе във вратата.
86- Имобиле бе изведен отлично сам срещу Илиев, но българският страж изби с крак
90+4- Край на мача!

Bulgarian Football Union - WikipediaБългария: 23.Пламен Илиев, 4.Валентин Антов, 14.Даниел Димов, 15.Васил Божиков, 6.Сисиньо (46-11. Бирсент Карагарен), 21.Момчил Цветанов, 18.Ивайло Чочев, 7.Георги Костадинов (63-16. Кристиян Малинов), 5. Петър Витанов (89-22. Мартин Райнов№, 10.Спас Делев (78-19. Атанас Илиев), 9.Андрей Гълъбинов
Резерви: 1. Даниел Наумов, 13. Иван Караджов, 2. Петко Христов, 3. Петър Занев, 8. Антонио Вутов, 11. Бирсент Карагарен, 12. Илиан Илиев, 16. Кристиян Малинов, 17. Георги Йомов, 19. Атанас Илиев, 20. Димитър Илиев, 22. Мартин Райнов
Селекционер: Ясен Петров

Италия: 21. Джанлуиджи Донарума, 4.Леонардо Спинацола, 15.Франческо Ачерби, 16.Алесандро Флоренци (68-2. Ди Лоренцо), 19.Леонадро Бонучи, 6. Марко Верати (89-8. Песина), 12.Стефано Сенси (68-5. Локатели), 18.Никола Барела, 9. Андреа Белоти (74-17. Чиро Имобиле), 10.Лоренцо Инсиние, 22.Федерико Киеза (75-20. Федерико Бернардески)
Резерви: 1. Салваторе Сиригу, 14. Алекс Мерет, 2. Ди Лоренцо, 3. Бастони, 5. Локатели, 7. Лоренцо Пелегрини, 8. Песина, 11. Грифо, 13. Емерсон, 17. Чиро Имобиле, 20. Федерико Бернардески, 23. Джанлука Манчини
Селекционер: Роберто Манчини

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Славко Винчич (Словения)