Манастирище сензационно елиминира Етър от турнира за Купата на България. Тимът от врачанското село би с 2:1 в мач от втория предварителен кръг за Купата на България.

Домакините откриха резултата преди почивката – 1:0, и така завърши първата част. През второто полувреме етърци изравниха от дузпа, пише в-к "Конкурент". Тя бе отсъдена за събаряне на Димитър Байдаков от вратаря на домакините и от бялата точка Николай Николаев вкара за 1:1. Домакините обаче се вдигнаха и вкараха втори гол, като мачът завърши 2:1.

Така Етър отпада от надпреварата, а с. Манастирище отива на зонален финал с Бдин (Видин), като победителят среща в основната схема на турнира Локомотив (ГО).

На югозапад Витоша (Бистрица) спря победния ход на възстановения мъжки отбор на Чавдар (Етрополе) с категоричното 4:0. Бистричани ще играят след седмица срещу Пирин (Гоце Делчев) в зонален финал, а победителят от този двубой се изправя срещу Добруджа 1919 (Добрич) на 1/16 финалите.