Септември (София) спечели с 2:1 гостуването на Ботев (Гълъбово) и догони ЦСКА 1948, който в миналия кръг падна с 0:1 от Литекс. Тимът на Милен Радуканов събра 24 точки, колкото имат и "червените", оглавяващи класирането във Втора лига.

Резултатът на "Трейс Арена" в Стара Загора откри голмайсторът на Септември Преслав Йорданов в седмата минута - 0:1. Малко преди почивката Антон Огнянов изравни от дузпа - 1:1. В 71-ата минута Спас Георгиев също бе точен от 11-метров наказатен удар, което донесе победата на тима от София.

В следващия кръг за Септември предстои столично дерби с Локомотив (София), който е с три точки по-малко от отбора на Радуканов.

В друг мач от 11-ия кръг Струмска слава спечели с 1:0 гостуването си на Спартак (Плевен) в Ловеч и събра 9 точки, заемайки 13-ото място.
В герой за Славата отново се превърна Борислав Николов, който се разписа в 60-ата минута.

Монтана прегази с 5:1 Поморие, а над всички в мача на стадион "Огоста" беше Борислав Балджийски, който блесна с хеттрик. Владимир Айтов и Атанас Илиев също вкараха за домакините. След изразителната победа Монтана е трети с 21 точки, а Поморие заема 16-ата позиция със 7.

Монтана - Поморие 5:1
1:0 Борислав Балджийски (14), 1:1 Милен Танев (22), 2:1 Владимир Айтов (27), 3:1 Атанас Илиев (45), 5:1 Борислав Балджийски (53, 90)

5 октомври 2019 г. (събота), 18:00 часа
Ботев (Гълъбово) - Септември (София) 1:2
0:1 Преслав Йорданов (7), 1:1 Антон Огнянов (44-дузпа), 1:2 Спас Георгиев (71-дузпа)

6 октомври 2019 г. (неделя), 16:00 часа