Септември победи Спортист с 2:0 като гост в мач от 22-рия кръг във Втора лига.

Гостите от Септември поведоха още в седмата минута (1:0). Борислав Маринов бе изведен сам в наказателното поле и с хубав удар с левия крак изпрати топката в далечния на ъгъл на вратата на Иван Гошев.

В 21-ата минута Гошев спаси далечен шут на футболист на Септември.

Играчите на Георги Чиликов опитаха да застрашат вратата на Димитър Шейтанов с няколко обещаващи атаки, но не успяха да създадат добро чисто голово положение.

В 38-ата минута Мартин Тошев получи топката в наказателното поле и успя да я вкара за втори път в мрежата – 0:2.

В началото на втората част домакините опитаха натиск, но в началните минути не успяха да създадат голови положения.

В 58-ата минута Симеон Александров имаше добра възможност, но Гошев спаси. В 77-ата минута Радослав Живков стреля от дистанция, но Димитър Шейтанов спаси.

В последната минута гостите имаха добра възможност от пряк свободен удар, но Мартин Стоянов изпрати топката в аут.

Септември е начело в класирането с 47 точки, Спартак (Варна) е втори с 42, а една по-малко има третият Марек. Спортист Своге е на 15-а позиция с 23.