Септември (София) продължава напред в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига (АФЛ). Тимът на Николай Митов победи Витоша (Бистрица) като домакин с 2:0 и стана първенец на София и очаква останалите си съперници в надпреварата. Припомняме, че ЦСКА се отказа от участие в турнира.

За сблъсъка с Витоша Митов заложи на следния стартов състав: Емил Петров, Стоян Предев, Роналд Донев, Илиян Гаров, Кирил Брестовички, Димитър Андонов, Мартин Димитров, Димитър Воденичаров, Петър Тончев, Кристиан Петров и Антонио Павлов.

Първото попадение падна в 20-ата минута, след като Антонио Павлов разигра със Стоян Предев, който изведе перфектно Димитър Воденичаров сам срещу вратаря на Бистрица и вкара за 1:0. През целия двубой играта бе остра в двете посоки, като най-сериозната опасност пред вратата на Септември бе силен далечен удар, който Емил Петров отрази.

В игра за домакините се завърна излекувалият контузия Николай Иванов, който замени Димитър Воденичаров 30 минути преди края. Димитър Андонов удари греда, а острите атаки по двата фланга притесняваха до последно защитата на Витоша.

В 80-ата минута в игра се появи Христо Спасов, който малко по-късно се разписа за крайното 2:0.