Септември (София) постигна много важна победа с 2:1 над Хебър у дома в битката за промоция в елита. Двубоят беше от 29-ия кръг на Втора лига.

След успеха воденият от Славко Матич Септември измести днешния си съперник от четвъртото място във временното класиране, което дава право на бараж. Септември събра 50 точки и е само на една зад третия Миньор (Перник). Хебър е пети с 49.

Домакините трябваше да осъществяват обрат, след като Олег Димитров даде аванс на гостите от Пазарджик в 10-ата минута, но само две по-късно Марио Илиевски изравни. В 23-ата минута Радослав Терзиев си вкара автогол, а до края не падна ново попадение и срещата в "Драгалевци" завърши 2:1.

За тима от Пазарджик, воден от Николай Митов, това е трета загуба в последните четири мача.

ВТОРА ЛИГА - 29 КРЪГ

1 април (петък), 19:30 часа
Монтана - Миньор (Перник) 2:1
1:0 Стефан Цонков (45+3), 1:1 Борис Тютюков (64), 2:1 Лиандро Мартис (72)

2 април (събота), 15:00 часа
Септември (София) - Хебър (Пазарджик) 2:1
0:1 Олег Димитров (10), 1:1 Марио Илиевски (12), 2:1 Радослав Терзиев (23-автогол)

2 април (събота), 17:00 часа