Септември (София) продължава с отличното представяне през пролетния дял на сезона във Втора лига. Футболистите на сръбския треньор Славко Матич отвяха с 3:0 дубъла на Ботев (Пловдив) и си гарантираха поне бараж за влизане в Efbet Лига.

Головете вкараха Асен Георгиев, Александър Тодоров и Атанас Кабов.

Още една победа на Септември ще означава сигурно завръщане в елита. До края на първенството тимът на Матич, от който част е и Валери Божинов, има гостуване на Спортист (Своге) (9 май), домакинство на Монтана (14 май) и в последния кръг приема Хебър (Пазарджик) (21 май).

Към момента Септември е първи с 68 точки от 34 мача, втори е Спартак (Варна) с 65 точки от 32 двубоя, а третият Хебър (Пазарджик) има 61 точки от 33 срещи.

В Efbet Лига, която от следващия сезон се увеличава от 14 на 16 отбора, директно се класират заелите първите три места във Втора лига. Четвъртият (към момента тази позиция заема Етър с 59 точки от 32 мача) ще играе бараж срещу 13-ия в елита (в момента на това място е Ботев Враца). Последният в Efbet Лига изпада директно. Врачани са с 23 точки, а на дъното с 21 е Царско село. До края на шампионата Ботев (Враца) има домакинство на Локомотив (София) (8 май), пряк сблъсък във Враца с Царско село (16 май) и гостуване на Пирин в Благоевград (21 май). Освен с Ботев (Вр), Царско село ще играе още с Пирин (Бл) (8 май) и Локо (Сф) (21 май).

В друг от днешните мачове във Втора лига Миньор спечели с 2:0 гостуването на Марица (Пловдив). Перничани успяха да зарадват с трите точки треньора си Христо Янев, който днес има рожден ден. Точни във вратата на Марица бяха Борис Тютюков и Запро Динев.

Миньор събра 57 точки и заема петото място, продължавайки преследването на челниците.