Септември (Симитли) и Беласица (Петрич) завършиха 1:1 в първия мач на турнира “Петричка пролет”. Македонското дерби се игра в село Кърналово. “Комитите” откриха резултата чрез Методи Стоименов в 18-ата минута, а секунди преди почивката бранителят Ивайло Иванов засече центриране от корнер за 1:1.

През второто полувреме пропуски за тима от Симитли направиха Антонио Михайлов и Фидел Куаме. В другия мач от днес Вихрен загуби с 1:2 от македонския Хоризонт (Турново). Единственото попадение за санданчани реализира Здравко Бойков.

Утре от 14.30 часа Септември  играе срещу Хоризонт . В турнира участват 5 отбора, като се играе на принципа всеки срещу всеки. От участие в последния момент се отказа Банско.