Септември успя да спечели с 1:0 гостуването на Верея от 13-ия кръг на Първа лига. В герой за тима на Николай Митов се превърна Крис Гади, който отбеляза във вратата на домакините в 62-ата минута.

Срещата на стадион "Трейс Арена" започна с минута мълчание на трагично загиналия бивш кмет на Стара Загора д-р Евгений Желев.

Мачът не бе особено интригуващ, а головите ситуации и пред двете врати бяха малко. Най-запомнящото се през първото полувреме беше гредата, която Мартин Тошев удари в 36-ата минута. Нападателят на Септември засече с глава след центриране от корнер, а Георги Аргилашки се намеси отлично и изби топката в гредата.

В началото на второто полувреме отново Тошев имаше шанс, но не успя да открие. Това обаче се случи в 62-ата, когато Крис Гади вкара. Французинът отбеляза, след като бе изведен прекрасно сам срещу стража на Верея от Мартин Тошев, преодоля Аргилашки и от малък ъгъл реализира в опразнената врата - 0:1.

До края избраниците на Илиан Илиев имаха няколко шанса, но така и не успяха да изравнят. В 81-ата минута Янко Георгиев спаси удар на Мехди Фенуш, а след това и добавка на Мирослав Енчев. В добавеното време пък Георги Андонов прати топката в напречната греда и така Септември удържа победата.

След минималния успех столичани изплуваха от зоната на изпадащите и с актив от 13 точки се изкачиха на 11-ото място. Верея остава пети с 20.

За тима на Илиан Илиев това бе трети пореден мач без победа.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ВЕРЕЯ - СЕПТЕМВРИ 0:1
0:1 Крис Гади (62)

Срещата по минути:
* Мачът стартира с минута мълчание в памет на трагично загиналия бивш кмет на Стара Загора Евгений Желев.
1 - Начало на мача.
16 - Удар на Мартин Тошев премина покрай целта.
27 - Пробив на Мехди Фенуш, който нахлу отдясно в наказателното поле на Септември и върна към точката за дузпата за Милен Танев, чийто удар прелетя над вратата.
36  ГРЕДА! Георги Аргилашки изби топката в гредата, след като Мартин Тошев я засече с глава след корнер.
45 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
62  ГОЛ! Септември повежда - 0:1. Крис Гади откри резултата, след като бе изведен прекрасно сам срещу стража на Верея от Мартин Тошев, преодоля Георги Аргилашки и от малък ъгъл реализира в опразнената врата.
70 - Тошев овладя топката на гърди пред наказателното поле на домакините и отправи удар с левия крак, но неточно в аут.
81 - Янко Георгиев спаси удар на Мехди Фенуш, а след това и добавка на Мирослав Енчев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1 - ГРЕДА! Георги Андонов засече топката с глава след центриране от корнер, след което тя се отби в напречната греда.
90+3 - Край на мача. Септември победи Верея с 1:0.

Резултат с изображение
ВЕРЕЯ12.Георги Аргилашки, 16.Петър Витанов (79  26.Селим Керкар), 33.Мирослав Енчев, 4.Селим Бен Джемия, 24.Хюсеин Сюлеймани , 10.Елиаш, 10.Милен Танев  (54  18.Янислав Иванов), 20.Венцислав Бенгюзов, 9.Мехди Фенуш, 14.Георги Андонов, 17.Валери Домовчийски
Резерви: 1.Пламен Колев, 6.Иво Иванов, 19.Атанас Панов, 26.Селим Керкар, 89.Илиян Йорданов, 18.Янислав Иванов
Треньор: Илиан Илиев

СЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 23.Румен Трифонов, 16.Васил Добрев, 25.Иван Стоянов, 6.Елтон дош Рейш, 14.Янко Сандански , 8.Борис Галчев, 11.Владислав Романов (52  19.Ишмаел Байду ), 19.Крис Гади  , 22.Георги Стоичков (74  7.Иван Тилев), 9.Мартин Тошев (90+3  32.Васил Калоянов)
Резерви: 30.Стилиян Георгиев, 13.Траян Траянов, 2.Стоян Предев, 19.Ишмаел Байду, 7.Иван Тилев, 87.Димитър Костадинов, 32.Васил Калоянов
Треньор: Николай Митов

Стара Загора, стадион "Трейс Арена"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация