Септември изкова победа с 2:0 като гост на Монтана и се изкачи на върха в класирането на Втора лига. Владимир Николов и Георги Русев бяха точни за столичани, като и двете попадения паднаха в последните 15 минути на срещата.

През първото полувреме зрителите не видяха почти нищо интересно на терена. През втората част действията на терена станаха по-интензивни, като Моната имаше шанс са поведе, но Сергей Георгиев уцели греда.

Монтана се пречупи в 79-ата минута, когато Георги Русев направи хубаво извеждащо подаване за Спас Георгиев, който пък намери Владимир Николов и той отблизо отбеляза.

Домакините се отвориха, но в добавеното време бяха довършени от Георги Русев, който оформи крайното 2:0 за Септември.

Столичани са с актив от 37 точки след 14 изиграни двубоя, докато вторият ЦСКА 1948 е с 36 и също толкова мачове.