Септември (София) спечели с категоричното 4:0 гостуването си на Спартак (Плевен) на старта на първенството във Втора лига.

Избраниците на треньора Николай Митов демонстрираха отлична резултатност на стадион "Плевен" и стигнаха до победата след два гола на Костадин Аджов и по едно попадение на Иван Тилев и Даниел Пехливанов.

В началния четвърт час Спартак пропиля четири стопроцентови ситуации чрез Антон Славчев, Николай Велков и Стефан Христов на два пъти. При първата си опасна атака гостите от София достигнаха до гол. В 20-ата минута Даниел Пехливанов проби отдясно и подаде на Иван Тилев, който насочи топката в мрежата - 0:1.

След попадението селекцията на Николай Митов контролираше мача до края. Домакините опитаха да стопират негативния развой с три смени в началото на втората част. В 53-ата минута обаче Пехливанов стреля от воле в долния ляв ъгъл - 0:2. Малко след това Тихомир Тодоров можеше да намали, но уцели вратаря.

Всичко приключи в 67-ата минута, когато Костадин Аджов покачи на 3:0. До края той се разписа още веднъж.