Септември (София) се класира на полуфинал за Купата на Аматьорската футболна лига (АФЛ). Възпитаниците на Николай Митов станаха първенци на Югозападния регион след като днес надиграха с минималното 1:0 Германея при гостуването си в Сапарева Баня.

Единственото попадение в срещата падна през втората част, когато Николай Иванов прати топката в мрежата на домакините. Минути по-късно Димитър Воденичаров пропусна да удвои резултата след хубав удар от воле, минал на сантиметри от страничната греда.

Домакините от Сапарева баня опитаха да изравнят, като на два пъти "септемврийци" чистиха топката от голлинията.

Тази победа бе седмата поредна за Септември, а в неделя от 16:30 часа на изкуствения терен на комплекс "Царско село" играчите на Николай Митов ще срещнат Беласица в последния кръг за 2015 година от Югозападната "В" група.