ЦСКА II отстъпи с 1:2 при гостуването си на Септември (София). Мачът, който се игра на стадиона в Драгалевци, започна с натиск на домакините, които разчитаха предимно на статични положения. Слави Петров обаче бе стабилен и не допусна сериозни опасности пред вратата си.

Все пак съставът на Септември откри резултата в 16-aта минута, след като Стойчо Атанасов си отбеляза автогол при опит да изчисти топката. В следващите минути домакините бяха по-активният тим на терена и Слави Петров на няколко пъти се намеси авторитетно след удари на Николай Цветков и Янко Сандански. В края на полувремето младите "армейци" също създадоха чисто положение чрез Румен Руменов, чийто мощен шут мина на педя от гредата.

След почивката ЦСКА II започна по-смело да поглежда към вратата на съперника. В 52-ата минута Кристиян Малинов изведе чудесно влезлия на почивката Търтов, но вратарят на домакините предвидливо излезе и улови. Осем минути по-късно чудесна възможност се откри и пред Мартин Симеонов.

В 70-ата минута Стойчо Атанасов се пребори за топката и от много малък ъгъл вкара за 1:1, реванширайки се за автогола по-рано.

Домакините се вдигнаха на щурм, а Слави Петров отново се отличи с блестяща изява след удар на Тончев. Септември все пак стигна до победата в самия край на мача, когато Янко Сандански не остави шансове на младия страж на ЦСКА II с удар от границата на наказателното поле - 2:1.

"В случая тежката дума си каза и липсата на опит на младите таланти и само рутината лиши ЦСКА II от заслужена точка срещу един от основните претенденти за промоция", пише още в CSKA.BG.

След успеха Септември временно оглави класирането във Втора лига с 46 точки. Етър има 45, а утре приема Лудогорец II - от 17:00 часа на стадион "Ивайло".

ЦСКА II е на 11-ото място с 29 точки.

Септември - ЦСКА II 2:1

ЦСКА II: 1. Слави Петров, 2. Стойчо Атанасов, 5. Красимир Станоев, 3. Мартин Симеонов, 17. Петър Витанов (к), 8. Никола Колев, 15. Кристиян Малинов, 7. Румен Руменов, 18. Александър Георгиев (46-Търтов), 14. Добромир Бонев, 9. Тонислав Йорданов
Резерви: 99. Петър Л. Петров, 4. Асен Петров Георгиев, 19. Георги Костов, 10. Георги Търтов, 6. Валентин Антов, 11. Никола Борисов, 20. Петър Д.Петров

Оборище (Панагюрище) - Созопол 2:0
1:0 Свилен Щерев (71), 2:0 Свилен Щерев (90+2)

9 април 2017 г. (неделя), 17:00 часа
Левски (Карлово) - Царско село 1:3
0:1 Ясин Амрауи (35), 0:2 Светослав Диков (43), 0:3 Георги Коруджиев (53), 1:3 Янко Вълканов (64)

Септември (София) - ЦСКА II 2:1
1:0 Стойчо Атанасов (17-автогол), 1:1 Стойчо Атанасов (70), 2:1 Янко Сандански (88)

10 април 2017 г. (понеделник), 17:00 часа