Септември (София) продължава с колебливото си представяне в Югозападната "В" група. Възпитаниците на Николай Митов посрещнаха у дома Чепинец (Велинград), но не успяха да спечелят, завършвайки 2:2. Така след 11-ия кръг Септември е шести с 14 точки, колкото има и Чепинец. Двата отбора имат еднакъв баланс - 4 победи, 2 равенства и 4 загуби.

Митов заложи на следния стартов състав: Емил Петров, Стоян Предев, Илиян Гаров, Роналд Донев, Кирил Брестовички, Николай Дюлгеров, Антонио Павлов, Анатоли Тодоров, Петър Тончев, Александър Манолов, Христо Спасов.

Двубоят започна с домакински натиск, който даде резултат още в 7-ата минута, когато Анатоли Тодоров изведе Христо Спасов и той отбеляза за 1:0. Последваха силни минути за Септември, които пропуснаха още няколко възможности. В 26-ата Аспарух Василев изравни, след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Противно на очакванията за лесен двубой в полза на Септември, гостите от Велинград започнаха все по-смело да поглеждат към вратата на Емил Петров, като направиха сериозни пропуски. Съдийската бригада отмени попадение на Чепинец за спорна засада, а две минути преди почивката Алек Манолов отбеляза, за да се стигне до пълния обрат - 1:2.

На полувремето в игра за Септември се появи Николай Иванов, който замени Александър Манолов, а малко по-късно Анатоли Тодоров отстъпи мястото си на Димитър Воденичаров. Ситуацията на терена остана равностойна през първите минути на втората част, а постепенно "септемврийци" наложиха контрол над играта. Антонио Павлов изравни за 2:2, след като с воле засече пас на Николай Иванов.

Минути преди края на срещата съдията Мирослав Кузманов показа червен картон на Антонио Павлов за обида, като многократно преди това подмина обиди по свой адрес от страна на гостите.