Лидерът във Втора лига Септември (София) завърши при 1:1 като гост на Спортист в Своге и със спечелената точка официално вече може да се смята за член на Efbet лига от следващия сезон.

Домакините от Своге първи имаха чудесна възможност да открият резултата, но Ариф Ферадов пропусна сам срещу Шейтанов.

Малко след подновяването на играта Септември също пропусна да открие резултата след комбинация между  Симеон Александров и Мартин Ачков, завършиха с удар в ръцете на вратаря.

Спортист все пак стигна до гол в 54-ата минута, в която вратарят на Септември отби центриране към Георги Николов, но топката попадна в непокрития Кирил Янакиев, разписал се отблизо (1:0)

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В 65-ата минута домакините бяха близо до втори гол. Сами Пилер скочи най-високо след центриране от корнер, но топката премина точно над напречната греда на Шейтанов.

Само две минути след това Септември изравни резултата. Капитанът Асен Чандъров изведе по отличен начин Атанас Кабов отляво в половината на домакините, а нападателят излъга Мартин Сандов и останал сам срещу Кунчев не сбърка, пращайки топката покрай него в долния ляв ъгъл (1:1).

В 86-ата минута за Септември се появи ветеранът Валеро Божинов, но и той не помогна да бъде вкаран победен гол.

Въпреки грешната стъпка Септември остава лидер във Втора лига след загубата на Спартак (Варна) в Пловдив от Ботев (Пловдив) II с 2:3. Варненци водеха до 71-ата минута, но допуснаха обрат.