Септември (Симитли) победи Банско с 2:1 като гост в отложен мач от 15-ия кръг на Западната “Б” група. Тимът от Симитли с треньор Стефан Гошев продължава със силните си изяви, след като преди седмица хвърли бомбата и отстрани ЦСКА в четвъртфинал за Купата на България след успех с 2:1.

Гостите от Симитли откриха резултата на стадион „Свети Петър” още в 5-ата минута. Димитър Крушовски сбърка в защита, топката му бе отнета от Калоян Стоянов, който напредна и се разписа за 0:1. В заключителните минути реферът Христо Ристосков даде дузпа за Банско. В 90-ата минута Антон Тодоров направи шпагат в наказателното поли и при падането на земята докосна топката с ръка. От бялата точка Димитър Крушовски изравни за 1:1. В даденото добавено време Андон Гущеров изпълни перфектно пряк свободен удар и донесе трите точки на Септември (Симитли).

Тимът от Симитли се изкачи на 5-о място в класирането на Западната “Б” група с 23 точки./БЛИЦ