Септември (София) надви Лудогорец II с 2:1 в мач от 30-ия кръг на Втора лига и продължава да преследва третото място, което да го прати на бараж за елита.

Домакините поведоха с гол на Илиевски (27-дузпа), но радостта им бе кратка, тъй като Тихомир Димитров (34) изравни за гостите от Разград.

Столичният тим стигна до успеха с второ попадение на Илиевски (85) малко преди края.

След този успех Септември заема четвърта позиция с 47 точки, колкото има и Спортист (Своге). Лудогорец II е пети с 44 пункта.

В същото време Янтра (Габрово) направи сериозна крачка към спасението, след като разби Нефтохимик с 4:0. Всички голове паднаха през първата част, а техни автори станаха Иван Петков (6), Петър Казаков (15-дузпа, 30) и Християн Кожухаров (43).

Така Янтра събра 25 точки и заема 13-о място във временното класиране. Нехтохимик е на дъното с пет точки по-малко.

В друг мач от кръга Струмска слава надви с 4:0 у дома Добруджа. Точни за радомирци бяха Антон Тунгаров (4), Симеон Вешев (7), Реджеб Халил (80) и Георги Иванов в добавеното време от дузпа.

ВТОРА ЛИГА - 30 КРЪГ

29 април (четвъртък), 17:00 часа
Септември (София) - Лудогорец II 2:1

1:0 Илиевски (27-дузпа), 1:1 Тихомир Димитров (34), 2:1 Илиевски (85)

Янтра (Габрово) - Нефтохимик 4:0
1:0 Иван Петков (6), 2:0 Петър Казаков (15-дузпа), 3:0 Петър Казаков (30), 4:0 Християн Кожухаров (43)

Струмска слава (Радомир) - Добруджа 4:0
1:0 Антон Тунгаров (4), 2:0 Симеон Вешев (7), 3:0 Реджеб Халил (80), 4:0 Георги Иванов (90+1-дузпа)

Пирин (Благоеваград) - Кариана (Ерден) - 3:0 служебно

29 април (четвъртък), 17:30 часа
Септември (Симитли) - Локомотив (Горна Оряховица) 1:1

1:0 Тодор Траянов (39), 1:1 Иван Пенев (86)

30 април (петък), 18:30 часа