Септември (София) победи Спортист (Своге) с 2:0 в първата си контролна среща от подготовката за новия сезон.

Двубоят започна с греда за гостите от Своге. В 15-ата минута играчите на Христо Арангелов получиха право за изпълнение на дузпа, след като удар на Айкут Рамадан срещна ръката на играч в синьо. Зад топката застана Марио Илиевски, който отбеляза за 1:0. Три минути по - късно удар от воле на Атанас Кабов бе отразен от вратаря Стефано Кунчев.

През втората част, нови 11 играча на Септември се появиха на терена. Надмощието на домакините продължи до края на мача. В 70-ата минута Йоан Гаврилов покачи на 2:0 след като открадна топка от защитата на Своге и технично прехвърли Ивайло Василев. До края вратарят на гостите спаси на два пъти своя отбор от по-голяма загуба, след като отрази удари на Запро Динев и Симеон Александров.