Юношите старша възраст на Септември (София) спечелиха Купата на БФС при набор 2000 и по този начин се класираха в Младежката Шампионска Лига. Възпитаниците на Антон Кирилов се наложиха с 2:1 срещу Черно море на финала, състоял се на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

И трите попадения паднаха през втората част, като “септемврийци” поведоха с два гола аванс, дело на Владимир Николов (роден 2001 г.), който наскоро дебютира в Първа лига. Резултатът бе открит след изпълнение на чудесен пряк свободен удар в 50-ата минута, а малко по-късно отново Николов бе изведен сам срещу вратаря на Черно море и с прехвърлящ удар удвои преднината на Септември - 2:0. В 76-ата минута “моряците” намалиха чрез Даниел Стоянов, но до друго попадение не се стигна.

Футболистите на Антон Кирилов доминираха през по-голямата част от финала и заслужено ликуваха с трофея.

Септември: Иван Василев-капитан, Александър Тодоров, Иво Димитров, Иван Арсов (Пламен Иванов), Слави Косов, Теодор Белнейски (78-Николай Манчевски), Октай Хамдиев, Иван Гюров, Владимир Николов, Христо Киров, Галин Стоянов

Черно море: Иван Дичевски, Йордан Радев(к), Георги Топалов, Антоан Вълчев, Виктор Попов, Петър Вуцов, Александър Георгиев (59-Тугай Неджет), Велислав Василев (54-Денислав Ангелов), Данаил Димов (55-Иван Иванов), Мартин Дичев (69-Данаил Стоянов), Мартин Минчев