Септември (София) спечели с минималното 1:0 гостуването си на Спартак (Плевен) от 20-ия кръг на Втора лига. Столичани стигнаха много трудно до победата с гол на Димитър Костадинов в 90-ата минута.

Успехът гарантира на Септември зимуването на първото място. Отборът, воден от треньора Иван Гешев, е недостижим на върха с актив от 41 точки - с 5 повече от Спартак (Варна), който е с мач по-малко. За варненци предстои трудно гостуване в Габрово на Янтра в понеделник.

В топ 3 влезе Марек, който днес победи с 1:0 Бдин (Видин). Единственото попадение вкара Александър Близнаков в 64-ата минута. Дупничани събраха 35 точки и се доближиха до върха.

Борещият се да не изпадне Спортист (Своге) завърши 2023 година с ценна победа - 1:0 срещу Марица (Пловдив). В герой за тима на Георги Чиликов се превърна Радослав Живков, който се разписа в 76-ата минута.