Юношеските ни национали до 17 години сериозно се изложиха и не използваха открилата им се идеална възможност да се класират на Евро 2016 в Азербайджан. Тимът на селекционера Викторио Павлов падна с 0:3 от аутсайдера в нашата групоа Словакия, който до този момент имаше две поражения след загуби от Германия и Холандия.

Първият гол за словаците дойде секунди преди почивката. Алмаши се разписа след центиране на Бренкуш. В 48-ата минута българите допуснаха втори гол, дело на Бренкуш. В добавеното време на двубоя "лъвчетата" получиха и трети гол. Вичан оформи крайното 3:0.

След загубата България остава на последното място в Група 4 с актив от 2 точки. Младите "лъвчета" записаха 0:0 с Холандия и 1:1 с домакина на квалификациите Германия, който днес победи "лалетата" с 1:0 и спечели групата с актив от 7 точки.