Лудогорeц с лекота победи с 5:0 Верея при старта на мачовете от плейофите от първата шестица. Шампионите бяха пълни господари на "Лудогорец Арена" и с лекота прегазиха съперника. С по две попадения блеснаха Клаудиу Кешерю и резервата Якуб Швиерчок, а веднъж точен във вратата на младока Богомил Цинцарски бе Джоди Лукоки. Последният влезе на смяна в 23-ата минута поради контузия на Вандерсон, който не успя да продължи и се наложи да напусне терена.

След изразителния успех "орлите" събраха 69 точки и поведоха с 6 на ЦСКА, който от 20 часа приема Ботев (Пловдив). Верея е шести с 35 точки.

Избраниците на Димитър Димитров не започнаха много активно срещата с Верея, като в края на първото полувреме погледнаха по-сериозно към вратата на гостите и за по-малко от две минути взеха комфортен аванс. В 41-ата Кешерю откри резултата с точно изпълнена дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Веселин Минев срещу румънеца. Веднага влезлият на смяна Джоди Лукоки отбеляза за 2:0.

В 72-ата минута Кешерю покачи на 3:0 след силен изстрел от фаул, при който топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията. До края на срещата с две попадения блесна и резервата Швиерчок. Полякът първо вкара в 84-ата минута след асистенция на Мисиджан, а в добавеното време реализира и с глава след центриране на Лукоки - 5:0.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ 5:0
1:0 Клаудиу Кешерю (41-дузпа), 2:0 Джоди Лукоки (42), 3:0 Клаудиу Кешерю (72), 4:0 Якуб Швиерчок (84), 5:0 Якуб Швиерчок (90+1)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
10  Лукас Саша бе изведен отляво и центрира с едно докосване към Кешерю, който пропусна да открие резултата. Румънецът стреля над вратата на Верея.
23  Принудителна смяна в състава на Лудогорец. Джоди Лукоки влиза в игра на мястото на Вандерсон, който получи контузия.
24 - Цинцарски изби топката след изстрел на Мисиджан от пряк свободен удар. При добавката Кешерю шутира слабо отблизо и стражът отново спаси.
35 - Мунин не се намеси добре след центриране на Сисиньо и топката се озова в Кешерю, който стреля покрай лявата греда.
41  ГОООЛ! Кешерю бележи от дузпа - 1:0. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Веселин Минев срещу румънеца. От бялата точка Кешерю разстреля Богомил Цинцарски, реализирайки в долния му ляв ъгъл.
42
 ГОООЛ! 2:0 за Лудогорец. Мисиджан подаде на Лукас Саша, който стреля отблизо. Топката се отби в дясната греда и попадна право в Лукоки, който реализира със силен удар от точката на дузпата.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
72  ГОООЛ! Кешерю бележи второ попадение - 3:0! Нападателят стреля от пряк свободен удар, топката се отби в напречната греда и премина голлинията зад Цинцарски.
77 - Броун отрази удар на Милен Танев.
84  ГОООЛ! Якуб Швиерчок прави 4:0! Пробив на Мисиджан отдясно завърши с подаване към полския национал, който реализира с удар от границата на вратарското поле.
90+1  ГОООЛ! Швиерчок с втори гол във вратата на Верея - 5:0! Полякът реализира с глава след центриране на Лукоки от корнер.
90+2 - Край на мача. Лудогорец победи Верея с 5:0.

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 8.Лукас Саша, 5.Георги Терзиев, 32.Игор Пластун, 4.Сисиньо, 10.Густаво Кампаняро (75  44.Яцек Горалски), 18.Светослав Дяков, 93.Върджил Мисиджан, 84.Марселиньо (69  70.Якуб Швиерчок  ), 88.Вандерсон (23  92.Джоди Лукоки ), 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 33.Ренан Сантос, 2.Рафаел Форстър, 25.Цветомир Панов, 12.Aбел Анисе, 44.Яцек Горалски, 92.Джоди Лукоки, 70.Якуб Швиерчок
Треньор: Димитър Димитров

ВЕРЕЯ: 12.Богомил Цинцарски, 4.Пламен Тенев, 5.Илия Мунин, 14.Веселин Минев , 15.Костадин Слаев, 10.Елиаш (53  77.Милен Танев), 20.Венцислав Бенгюзов, 7.Георги Андонов (74  87.Симеон Мечев), 17.Валери Домовчийски  (46  9.Юлис Ндонг ), 8.Антон Огнянов, 29.Венцислав Христов
Резерви: 1.Пламен Колев, 6.Иво Иванов, 9.Юлис Ндонг, 11.Илиян Йорданов, 16.Мохамед Шемлал, 77.Милен Танев, 87.Симеон Мечев
Треньор: Благомир Митрев

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация