Шампионският отбор на Етър отново зарадва публиката във Велико Търново, Да, само за две полувремена по 30 минути, но това бе достатъчно всички "виолетови" сърца да се стоплят в дъжда вчера, припомняйки си триумфа преди 20 години. Част от шампионския тим се събра, за да се изправи на стадион "Ивайло" срещу "наборите" от "Левски". Противникът не бе случаен – именно след двубоя срещу "сините", игран на 9 юни 1991 г., "виолетовите" получиха купата за първото място в шампионата на България – успех, който и досега е най-големият в историята на великотърновския футбол.

20 години по-късно "болярите" не успяха да победят, но заедно с левскарите направиха страхотно шоу за публиката, завършило в крайна сметка без победител – 3:3, пише sport-vt.com. За "виолетовите" играха шампионите Калоян Чакъров, Сашо Христов, Генчо Генчев, Георги Попиванов, Петър Рашев, Георги Георгиев, Бончо Генчев и Андриян Гайдарски.

Съставът се допълваше от Румен Данков, Николай Арнаудов, Христо Михайлов, племенникът на Красимир Балъков – Антоний, Любомир и Явор (синове на Бончо Генчев), Георги Христов (син на Сашо Христов), Антонио Гайдарски (син на Андриян Гайдарски), Христо Петров (син на помощник-треньора на шампионския отбор Стоян Петров) и Веселин Василев (син на наставника на шампионите и треньор и във вчерашния мач – Георги Василев-Гочето). В софийския тим имаше двама състезатели, които са обличали и екипа на Етър - Стефан Павлов и Росен Крумов.

Естествено, срещата не протече в особено високо темпо, но пък майсторските изпълнения бяха много. "Виолетовите" поведоха в 14-ата минута след семейна комбинация – Любчо подаде на Бончо, който откри резултата. В 21-ата минута Деян Ангелов изравни с шут извън наказателното поле, но само две по-късно етърци отново поведоха. Генчо Генчев центрира отляво и Любчо с ефектен удар с глава направи 2:1. При този резултат завърши първото полувреме, а новото изравняване дойде 16 минути след почивката.

В 46-ата Росен Крумов бе изведен сам срещу Румен Данков и с удар по земя реализира. "Виолетовите" обаче отново не загубиха много време, преди да си върнат преднината. Осем минути по-късно Антоний Балъков оползотвори с глава чудесно центриране отдясно. Вече всички очакваха Венци Кознички да свири края на мача, когато левскарите се добраха до равенството. Георги Христов игра с ръка в наказателното поле и Деян Ангелов изпълни точно отсъдената дузпа за крайното 3:3. След мача всички участници бяха доволни, като започнаха да се стягат за втория двубой помежду им – на банкета, състоял се в хотел край Царевец.

Освен "виолетовата" титла, бе почетена и една друга годишнина – 40 години от последния гол на Георги Аспарухов-Гунди, който легендата вкарва на "Ивайло". Руслан Вуцов (председател на Национален фенклуб "Гунди"), д-р Мишо Михайлов (председател на великотърновската организация) и Стефан Павлов положиха цветя на паметната плоча на великия футболист във фоайето на стадиона, а преди срещата имаше минута мълчание.

За съжаление заради лошото време отпадна идеята парашутист да спусне топката за началото на мача. На почивката обаче възпитаниците на ДЕС "Румина" се погрижиха за доброто настроение на публиката с музикални изпълнения. Победителят в играта "20 години ВИОЛЕТОВИ ШАМПИОНИ" пък получи на пистата наградата си за първото място. Така бе отбелязана годишнината от едно велико събитие, което никога няма да бъде забравено от верните "виолетови" фенове.

Етър: Калоян Чакъров, Сашо Христов, Николай Арнаудов, Генчо Генчев, Георги Попиванов, Петър Рашев, Георги Георгиев, Бончо Генчев, Веселин Василев, Андриян Гайдарски, Любомир Генчев (Румен Данков, Христо Михайлов, Христо Петров, Явор Генчев, Антоний Балъков, Георги Христов, Антонио Гайдарски)
Треньор: Георги Василев

"Левски": Валентин Модев, Красимир Коев, Руслан Вуцов, Васил Бекрийски, Васил Диков, Красимир Чавдаров, Стефан Василев, Стефан Павлов, Росен Крумов, Деян Ангелов, Валентин Клинков (Велин Крачанов, Георги Георгиев, Емил Борисов)
Треньор: Александър Манолов