Шампионът Литекс би Берое с 3:0 в последния си домакински мач и зарадва 6000 души, които са на трибуните, за да празнуват спечелването на титлата.

“Оранжевите” започнаха блестящо. В шестата минута Янев центрира и Бодуров с глава прати топката във вратата на Пейков за 1:0. В 44-ата минута след пряк свободен удар Бодуров можеше да вкара и втори гол, но Здравко Илиев изби в последния момент.

Празниците в Ловеч започнаха в 53-ата минута, когато Вилфред Нифлор подаде на Дока, който със силен удар покачи на 2:0. До края мачът се доиграваше, но в последната минута капитанът Ивелин Попов вкара трети гол и вдигна публиката на крака./БЛИЦ

ЛИТЕКС – БЕРОЕ 3:0
1:0 Николай Бодуров (5), 2:0 Дока (53), 3:0 Ивелин Попов (90)

Литекс: 31.Галато, 3.Занев (68 - Кишишев), 6.Петков, 7.Янев (65 – Ив. Попов), 8.Том, 10.Сандриньо, 15.Дока, 19.Нифлор, 22.Николов, 23.Йеленкович, 33.Бодуров

Берое: 22.Пейков, 2.Илиев, 5.Иванов, 30.Ковачев, 4.Огнянов, 29.Минчев, 10.Генчев, (71 - Божанов), 21.Танев (56 - Апостолов), 20.Станков, 11.Д. Атанасов (79 - Канев), 77.Андонов