Лудогорец спечели с 2:0 домакинството си на Монтана от 4 кръг на Първа лига. Треньорът Георги Дерменджиев не пусна сред титулярите тази вечер нито един от стартиралите при успеха с 2:0 над Виктория (Пилзен) в сряда, давайки им почивка преди реванша в Чехия, който е във вторник от 21:45 часа. Дори и с резерви и юноши обаче, шампините демонстрираха класата си и с лекота се справиха със селекцията на Стевица Кузмановски, записвайки втора победа от трите си мача до момента в първенството.

Точни за успеха над Монтана бяха Славчо Шоколаров в 4-ата минута и Клаудиу Кешеру в 54-ата. Първият направи страхотен дебют за Лудогорец. Шоколаров, който е лидер на дублиращия отбор на "орлите", започна титуляр срещу бившия си тим Монтана и се отбеляза още в началото, поднасяйки си отличен подарък за 27-ия си рожден ден. Халфът направи отлично двойно подаване с Жуниор Кишада и излязъл очи в очи с Христо Иванов, го преодоля с лекота, реализирайки в долния му десен ъгъл за 1:0.

До почивката Маркиньос пропиля шанс за изравняване, а за "орлите" не успяха да вкарат Кешеру и Кишада. Румънецът все пак отбеляза по-късно. В 54-ата минута Кешеру блесна със страхотен гол. Класният голмайстор тръгна да прехвърля Христо Иванов от около 40 метра, вратарят опита да лови топката, но левашки я изпусна и тя влетя в мрежата му за 2:0.

Най-запомнящото се до края на мача беше отмененото попадение на Кешеру в 72-ата минута. Тогава юношата Денислав Александров излезе зад защитата на Монтана, а успоредно на него тичаше Кешеру. Младокът реши да подаде на румънеца, който вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.

Капитан на шампионите днес беше Георги Терзиев, който игра в защита с Игор Пластун, Витина и Преслав Петров. Поседният е капитан на дублиращия отбор на Лудогорец. Дерменджиев заложи и на други играчи от втория състав - вкаралият гол Шоколаров, Денислав Александров, Олег Димитров и Цветелин Чунчуков. Цял мач срещу Монтана игра и младият Светослав Ковачев.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа
Всичко за Първа лига - ТУК
ТВ програма на Първа професионална лига

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 2:0
1:0 Славчо Шоколаров (4), 2:0 Клаудиу Кешеру (54)

Мачът по минути
4 -  ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец! Дебютантът Славчо Шоколаров бележи! Рожденикът днес направи отлично двойно подаване с Кишада и излязъл очи в очи с Христо Иванов, го преодоля с лекота, реализирайки в долния му десен ъгъл.
16 - Първи удар към вратата на Лудогорец. Отправи го Стивън Петков, но Милан Борян не беше затруднен.
24 - ОПАСНО! Маркиньос пропусна да изравни от чиста позиция.
35 - Пропуск на Кишада. Бразилецът беше изведен от Витиня, но стреля слабо и право в краката на вратаря Христо Иванов.
38 - Претенции на Кешеру за дузпа. Съдията Владимир Вълков е безмълвен.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
54 -  ГОООЛ! 2:0 за шампионите след страхотен гол на Кешеру! Голмайсторът на Лудогорец тръгна да прехвърля Христо Иванов от около 40 метра, вратарят опита да лови топката, но левашки я изпусна и тя влетя в мрежата му.
65 - Игор Пластун засича топката с глава, но я изпраща над вратата на Монтана.
72 - Отменен гол! Младият Денислав Александров излезе зад защитата на Монтана, а успоредно на него тичаше Кешеру. Младокът реши да подаде на румънеца, който вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.
77 - Кишада стреля от пряк свободен удар, топката прелетя над вратата.
89 - Появилият се като резерва за Лудогорец Цветелин Чунчуков пропусна да отбележи с глава.