Литекс победи Монтана с 2:0 в първи мач от 13-ия кръг на “А” група. Въпреки сериозните си кадрови проблеми “оранжевите” взеха трите точки в гостуването си с лекота. Гостите от Ловеч не се напрягаха и почти на ходом взеха трите точки от негостоприемния стадион в Монтана. Двата гола паднаха през първото полувреме и бяха дело на Момчил Цветанов и Нифлор.

Треньорът на гостите Любослав Пенев бе направил няколко промени в състава си. Петър Занев игра като десен бек, а Михаил Венков като ляв. На мястото на Том титуляр бе Момчил Цветанов, а сред стартовите 11 бе друг юноша – Александър Цветков.

Срещата започна добре за Литекс, който от началото започна да реди атаки. Цветков и Цветанов бяха много активни и демонстрираха самочувствие. В 25-ата минута след хубава атака на Берберович, Янев намери Цветанов по левия фланг, младокът влезе в наказателното поле и с диагонален удар откри резултата.

След гола събитията на терена не се промениха. В 45-ата минута падна и вторият гол, който бе копие на първия. Този път Цветанов асистира, а Нифлор се разписа.

През второто полувреме Литекс намали темпото, а Монтана започна по-често да поглежда към вратата на Виничиус. В 53-ата минута Мирослав Антонов пропиля най-чистото положение за домакините. Вратарят на тима Христо Иванов пък отрази три последователни удара в 61-ата минута, дело на Цветков и Янев, който стреля два пъти.

С трите точки Литекс остава на върха с 31, а Монтана заема десетата позиция в класирането./БЛИЦ

Срещата по минути тук

МОНТАНА – ЛИТЕКС 0:2
0:1 Момчил Цветанов (25), 0:2 Нифлор (45)

montana.jpgМонтана: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 4.Станислав Жеков, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков (46 - 9.Едуардо), 21.Даниел Гаджев, 8.Димитър Илиев, 16.Владислав Мичев, 20.Мирослав Иванов (65 - 5.Ахмет Хикмет), 10.Мирослав Антонов, 11.Атанас Чипилов (68 - 7.Венци Христов)

litex.jpgЛитекс: 31.Виничус, 2.Александър Барт, 3.Петър Занев, 4.Джемал Берберович, 5.Михаил Венков, 6.Ивайло Петков, 7.Христо Янев, 15.Дока, 19.Нифлор (77 - 9.Светослав Тодоров), 21.Александър Цветков (89 - 16. Илия Миланов), 27.Момчил Цветанов (81 - 17.Георги Миланов)

Стадион: “Огоста”
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Личков, Гаджев (М), Берберович (Л)