Българският шампион Литекс направи равен 2:2 с руския Том (Томск) в първата си лятна контрола. В Холандия тимът изигра добър мач, а за равенството се разписаха Христо Янев и Илия Миланов. Титуляр за “оранжевите” бе новото попълнение Флорин Брату, който дойде от Динамо (Букурещ).

През първото полувреме българите създадоха няколко положение чрез Сандриньо, Ивелин Попов и Дока, но не стигнаха до гол. Втората част бе много по-интересна. Още в 53-ата минута Александър Харитонов вкара за Том.

В 75-ата минута Христо Янев изравни след центриране на Момчил Цветанов. В 82-ата обаче Мичков направи 2:1 за руснаците от дузпа. Равенството на Литекс донесе Илия Миланов в 89-ата минута след асистенция на Янев./БЛИЦ

Съставът на Литекс: Урош Голубович (46 - Евгени Александров), Флорин Брату, Петър Занев (66 - Михаил Венков), Ивайло Петков, Пламен Николов, Николай Бодуров, Дока (66 - Момчил Цветанов), Сандриньо (76 - Илия Миланов), Георги Миланов, Небойша Йешенкович, Ивелин Попов (60 - Христо Янев)