„Ботев“ (Пловдив) приема „Левски“ в мач от 35 кръг на „А“ група. Срещата няма почти никаква интрига относно класирането на двата тима, но все пак двубоят е едно от големите дербита на българския футбол.

На терена в Коматево „сините“ може да поставят нов антирекорд в историята си и то в сезона на 100-годишния юбилей на клуба. Поражение от „Ботев“ ще бъде четвърта поредна загуба за „Левски“ в „А“ група. Само веднъж в историята си „сините“ имат четири последователни поражения. Това става през сезон 1959/60, когато губят от Миньор (Перник), ЦСКА, Локомотив (София) и „Ботев“ (Пловдив). Последните два двубоя са дебютни за 17-годишния тогава Георги Аспарухов.

Част от играчите на „Ботев“ ще имат допълнителни задачи в днешното дерби. Според „Меридиан Мач“ четирима футболисти – Веселин Минев, Феребори Доре, Ромарио Кортзорг и Сивард Спрокел, ще си изработят жълти картони. Така те ще пропуснат мачове в „А“ група, но ще бъдат чисти за важния финал за Купата на България срещу Лудогорец.

Днес от 16:15 часа по ТВ 7
Клубна база на „Ботев“ в Коматево
Съдия: Цветан Кръстев

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
„Ботев“ (Пловдив): Адам Стаховяк, , Йордан Христов, Сърджан Лукин, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Георги Сърмов, Абел Анисе, Вандер Виейра, Александру Куртеан, Феребори Доре, Юнес Хамза
Контузени: няма
Наказани: няма

„Левски“: Горан Блажевич, Мики Орачев, Даниел Димов, Дъстли Мулдер, Пламен Крумов, Владимир Гаджев, Борислав Цонев, Владислав Мисяк, Радослав Цонев, Ларсен Туре, Валери Божинов
Контузени: М. Иванов, Велев, Огнянов, Рамос, Пл. Илиев
Наказани: А. Белаид, Ст. Ангелов

Баланс в „А“ група: 118 мача, 35 победи за „Ботев“ (Пловдив), 18 равенства, 65 победи за „Левски“, г.р. 137:220